info@salesuptr.com
0212 366 02 94

DEĞİŞİM PROGRAMINA İHTİYACINIZ VAR MI?

satış tavsiyeleri

Değişim Programına İhtiyacınız Var Mı?

Bir çok firma yöneticisi, satışının daha artıp artmayacağından emin değildir.

Bir yandan büyüyen rakiplerine bakar, kendi firmasının neden bu kadar büyümediğine kızar, bir yandan da satış ekibinden gelen “pazarda yaprak kıpırdamıyor” şikayetlerini dinler, haline şükreder.

Satış ekibinizin veriminin, cironuzun ve kârınızın ciddi şekilde artırılıp artırılamayacğaını anlamak isterseniz, aşağıdaki saydığımız belirtilere bakın. Bu belirtilerin her biri SalesUp Değişim programı tarafından tedavi edilen sorunlara işaret eder.

Bu belirtilerden bir veya bir kaçı sizin ekibinizde de varsa, SalesUp Değişim Programı ile satışınız artacak demektir.

 •  
 • Satıcılarınızın ciroları arasında büyük fark varsa;

  Tüm satıcılarınızın cirolarının en yüksek cirolu satıcınızınki  kadar olduğunu düşünün! Bir satıcınız çok başarılı ise diğerlerinin de bu başarıya ulaşmaları eğer doğru sistemleri kurabilirseniz mümkün.

 

 • Parlak satıcı arıyor ama bulamıyorsanız;

  Satış ekibiniz güçlenirse, satıcılarınızı başarılı kılacak sistematikleri kurduysanız, iyi satıcıları çalıştıkları şirketlerden söküp kendi ekibinize katabilirsiniz.

 

 • Şirketinizin CRM programı yok veya var ama fırsat yönetim mantığını tam oturtamadınız, teklif defteri gibi kullanıyorsanız;

  İyi bir CRM programınız olursa ve bu programı doğru kullanırsanız , satışınızı daha iyi yönetirsiniz. Biz CRM programı satmıyoruz, seçmenize yardımcı oluyoruz. Daha önemlisi, seçtiğiniz programı en verimli şekilde kullanmanızı sağlıyoruz.

 

 • Verdiğiniz teklifleri kazanma oranınız düşükse;

  İyi bir CRM programı satış kazanma oranlarınızı artırmayı sağlar. CRM programınızı satış öngörüsü sistemini kurmak için kullanırsanız satış kazanma oranlarınızı daha da artırırsınız.

 

 • Satıcılarınız hedef odaklı değilse, kotalar yakalanamıyorsa;

  Hedefli çalışma disiplini satıcıların daha yüksek verimde koşmasını sağlar. Sert ama erişilmesi mümkün hedefler koyuyorsanız, satıcılarınızı hırsla koşturamazsınız. Satıcılarınız hedeflerini tutturamıyorlarsa satışta bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir.
  SalesUp programı çerçevesinde çalışma metodolojilerinizi değiştirerek satışınızı artırın.

 

 • Pazarınız büyüyor , sizin büyümeniz bunun gerisinde kalıyorsa;

  Pazar payınızı büyütemiyor, dahası büyüyen pazarda yerinizi koruyamıyorsanız büyüyen rakiplerinizin karşısında zorlanacaksınız demektir. Bir an önce pazar payınızı büyütmenizi sağlayacak tedbirleri alın. SalesUp olarak size yardımcı olalım.

 

 • Güçlü rakiplerinizin baskısı altında iş kaybediyorsanız;

  Müşteriler güçlü firmalarla çalışmak ister. Ürünleriniz ve fiyatınız daha iyi de olsa güçlü rakiplerinize çok iş kaybedersiniz.
  Yapılması gereken iki iş var :
  1. Güçlü rakiplerinize karşı sağlam bir strateji ile müşterinin algısını yönetmek (konumlama),
  2. Pazar payınızı artırarak pazar liderliğine emin adımlarla yürümek.

 

 • Satıcılarınız işleri yüksek indirim ve uzun vade ile kazanıyorsa;

  Yüksek indirim ve uzun vade ile iş kazanmak, ekibinizin satış argümanları , satış sürecini yönetmeleri ve satış metodolojilerinde zayıflık var demektir.
  SalesUp olarak yüksek indirimle satışı tedavi etmek için çok sayıda iyileştirme çalışması yaparız ve dünya çapında kabul görmüş yöntemleri kullandığımız için hepsinde de başarılı oluruz.

 

 • Yurtiçi satışta iyiyiz ama ihracatta istediğimiz hedeflere ulaşamadık diyorsanız;

  İhracat çalışması, yurtiçi satış organizasyonundan farklıdır.  Eğer yurtdışı müşterilerin beklentilerini doğru anlayıp çalışmalarınızı bunlara cevap verecek şekilde biçimlendirirseniz ihracattaki başarınızı katlayarak artırabilirsiniz.
  Bir çok müşterimizde sıfırdan ciddi cirolara çok kısa sürede çıktık.

 

 • Yeni müşteri kazanmanız yeterli değilse;

  Çoğu firma yeni firma kazanmayı satıcılardan bekler ve hayal kırıklığına uğrar.
  Yeni müşteri araştırıp aralarından bereketli olacakları seçip satıcılara devretmek yeni müşteri kazanmanızı sistematik hale getirir.

 

 • Büyük miktarlı alım yapan müşterileri kazanamıyorsanız;

  Büyük alımı olan stratejik müşterilerle çalışmak ayır bir beceri gerektirir.
  Satış ekibinizden doğru elemanları seçip bu konuda eğitirseniz az sayıda müşteri ile ciddi bir ciro elde edebilirsiniz. Bunun için uyguladığımız “Büyük Müşteri Yönetimi” programları ile ciddi sonuçlar elde ediyoruz.

 

 • Bayi teşkilatınız var, ama verimli yönetip yüksek ciro sağlayamıyorsanız;

  Bayi yönetimi ayrı bir çalışma disiplinidir. İyi yapılırsa ciroyu katlayarak artırmanızı sağlar.
  Bayi yönetimini rehabilite ettiğimiz müşterilerimizde çok ciddi ciro artışları yakalarız. Sizin de bayi teşkilatınız varsa, ve daha fazla satış elde etmek isterseniz birlikte çalışarak cironuzu artırabiliriz.

DEĞİŞİM PROGRAMINA İHTİYACINIZ VAR MI?