info@salesuptr.com
0212 366 02 94

Yüksek İndirimle Satış Yapmaktan Kurtulun

Yüksek İndirimle Satış Yapmaktan Kurtulun

“Rakiplerin fiyatları bizden çok daha düşük, daha fazla indirim yapmamız lazım”

Bu cümleyi çok duyursanız, büyük ihtimalle satıcılarınız

-Rakiplerinizden farkınızı anlatamıyorlar,

-Rakiplerinizin sağlayamadığı, ama sizin ürünlerinizin sağladığı getiriyi gösterip rekabetten kurtulamıyorlar,

-En düşük fiyat, en uzun vadeden başka bir beklentisi olmayan , belki de ciddi tahsilat riski olan, kısaca hedef müşteriniz olmaması gereken müşteri adaylarında zaman kaybediyorlar.

Farkı Göstermek

Bu durumda ilk çalışmamız , satıcılarınızn firmanızın farkını ve üstünlüğünü anlatabilmesini  sağlamaktır. 

“Asansör konuşması” tekniği ile satıcılarınızın farkınızı ve üstünlüğünüzü kısa, net ve açık şekilde  anlatmalarını sağlıyoruz.

Arkasından ürünlerinizin rakiplernizin ürünlerinden üstünlüğünü çıkarttırıyoruz.

Ama ürünlerinizin üstünlüğünü anlatmak yetmez, daha önemlisi bu üstünlüklerin müşteriye sağladığı getiriyi gösterebilmektir.

Satış Argümanları

Şirketinizin müşteriye sağladığı getiriyi “Satış Argümanları” haline getiriyoruz.

Bu argümanların satıcılarınız tarafından benimsenmesini ve başarılı şekilde kullanılmasını online eğitimlerle sağlıyoruz.

Yüksek Kâr Marjı ile Satmanızı Sağlayan Satış Metodolojilerini Kullanmak

Yüksek Kâr Marjını Koruyarak satış yapmayı sağlayan metodolojiler , ekibinizin performansını radikal şekilde artırmayı sağlar.

“Çözüm Satmak” ve “Getiriyi Göstererek Satmak” metodolojilerini birleştirip üzerinize en uygun hale getiriyor ve satış ekibinize online eğitimlerle uygulatıyoruz.

Katma Değerli Ürünleri Ön Plana Çıkarmak

Yüksek indirimle satıştan kurtulmanın en iyi yollarından biri de rakiplerden farkı yüksek ya da rakiplerin çoğunda olmayan ürünleri daha fazla önermektir.

Bu ürünlerin müşteriye sağlayacağı getiri iyi anlatılırsa, rekabetten uzak , yüksek kâr marjıyla rahat satış yapılan alanlar kazanılmış olur.

Doğru Müşterileri Bulmak

Yüksek indirimle satmanın bir nedeni de yanlış müşteri kesimine gitmek olabilir. Ürünlerinizin faydasına, kalitesine ihtiyaç duyan müşteri profillerini (ideal müşteri profili de denir) çıkartıp, satıcılarınızı bu profllerdeki müşterilere satmak için eğitirseniz daha hızlı ve daha yüksek kârlı satış yaparsınız.

Burada en önemli problem, satıcıların müşterileri ayırdetmeksizin hepsine satmaya çalışması, daha alt kalite (ve fiyatta) ürünlerle yetinen firmalarla da alıcı olup olmadıklarını anlamadan gereksiz zaman harcamalarıdır.

Bu hem çok çalışma karşılığında az sonuca neden olur, hem de sürekli fiyat tartışan müşterilerle uğraşırken fiyat konusunda kendilerine güvenlerni kaybetmelerine neden olur.

Prospecting ile doğru profilde yeni müşteri adayı aramayı ayrı bir iç satış elemanı ile sistematik hale getirmeniz satıcılarınızın zaman kaybını engeller, kendilerine güvenlerini yerine getirir ve daha fazla satışı yüksek kârla  yapmanızı sağlar.

“Algı Yönetimi”

Dijital pazarlama ve profesyonel sunum ve kataloglar, şirketinizin ve ürünlerinizin müşterinin gözünde algısını pozitif yönde etkileyebilirsiniz. Bu da satıcılarınızın hem daha yüksek kâr marjı ile satabilmelerine hem de daha fazla satış yapabilmelerini sağlar.